Krem Peynir Makinası


Krem Peynir Makinası, Lift sistemi kullanılarak besleme yapılması ile başlayan proseste seçime bağlı olarak basınç, sıcaklık, zaman, karıştırıcı ve bıçak hız kontrollerinin senkron bir şekilde çalışması sonucunda uygulanan reçetenin tamamlanması sonrasında transfer pompası ve flowmetre kullanılarak ürünün aktarımının kontrollü bir şekilde gerçekleşmesi ile son bulan bir prosestir.

Lift sistemi

iG5A modeli kullanılan inverter sayesinde operatör tarafından ayarlanabilir rpm ile Lift sistemi kontrolü yapılmaktadır. Manuel olarak lifti besleme sonrasında operatörün HMI üzerinden kontrolü ile ürün yükleme işlemi yapılmaktadır.

Ana Makina

Yükleme işlemi yapılmasıyla birlikte operatör tarafından seçilecek olan manuel veya otomatik çalışma seçenekleri sunulmaktadır. Manuel seçim ile makina kontrolü tamamen operatöre bırakılırken, otomatik seçimi ile öncesinde hazırlanan reçete sistemi ile makina adım adım çalışmaktadır. Her iki çalışma seçeneğinde de sensörlerden alınan bilgiler ile güvenlik önlemleri kapsamında operatöre kullanım kolaylığı ve bilgi aktarımı için sıcaklık, basınç, motor hız kontrolleri, zaman ve aktarılan ürün miktarı gibi bilgiler PLC tarafından operatör paneline aktarılmaktadır. Geçmişe yönelik arıza ve veri kayıtları yaparak belge oluşturulabilmektedir.  

Yazılım

PLC yazılımı tercihe bağlı LD veya IEC standartlarına uygun ST, SFC, LD dillerinde yazılabilirken açık, anlaşılabilir ve müdahale edilebilir bir yazılım sunmaktadır. Aynı zamanda operatör paneli de müşteriye özel tasarım ile anlaşılması kolay ve kontrol edilebilir bir arayüz sunmaktadır.

Otomatik ve Manuel Kontrol

HMI üzerinden yapılabilecek seçim ile sistem manuel veya otomatik kontrol ile çalıştırılma imkânı sunmaktadır.

Kullanılan Ürünler

  • HMI: eXP-60TTA
  • INVERTER: iG5A
  • PLC: XBC-DN60SU
  • MODÜL: XBO-AD02A

 


ÜRÜN SEÇİMİ

Arama yaparken; sırasıyla marka, grup, seri ve alt seri seçiniz. Alt seri yok ise seçmeden devam edebilirsiniz.