Haberler & Duyurular

Redüktör Nedir?

  Redüktör, bir dönme hareketinin devir-tork oranını dişliler yardımıyla değiştiren dişli sistemidir. Vites kutularıyla birlikte dişli çark düzeneklerinin paralel dişli dizilerinin bir elemanıdır.

 

Ne işe yarar?

Enerjiyi bir cihazdan başka bir cihaza transfer eder. Hızı düşürür, torku arttırır.

Neden LSIS Planet Redüktör?

Bir şanzıman kullanmak için ana sebep tork çarpımıdır. Tasarımcıların daha az enerji tüketen daha küçük servo sistemleri kullanmaları sağlanır. Kullanıcı nispeten büyük servo sürücüler ve motorlar satın almak yerine daha küçük parçaları kullanarak alan ve paradan tasarruf edebilir.Elde edilen tork, dişli oranı ile doğru orantılı olarak yükselir, çıkış milinin maksimum dönüş hızı ise düşer. Bir uygulama azaltılmış devir sayısına dayanabilirse, nispeten küçük bir servo sistemi yüksek tork sağlayabilir.Redüktörler tork kazanımı dışında, eylemsizlikten meydana gelen kaymalara da çare olabilir. Yüksek performanslı servo sistemlerinde -örneğin yüksek dinamik tepkime süreli- motor eylemsizliği ve yüke yansıyan eylemsizlik oranı çok düşük olmalıdır (ideal olarak 10 / 1 den düşük olmalıdır). Hassas redüktörler -hız düşüren- eylemsizlik oranını, düşürdüğü hız oranının karesi kadar azaltır. Bu duruma örnek olarak: 25:1 oranında bir redüktör kullanıldığında, yük ve motor eylemsizliği arasındaki oran 625 kat azalacaktır. Uygulamaların bir kısmında, redüktör kullanılması montaj ve yerleştirmede meydana gelen sorunları çözmektedir. Örneğin, motorun şafta direk montajının mümkün olmadığı yerlerde, dik açılı (90 derece) redüktör ile motor şafta dik duracak şekilde monte edilebilir. Hassas planet redüktörler, diğer vites düşürücülere göre uygulamalarda hassasiyeti ve tekrar edilebilirliği arttırır. Planet redüktörün yüksek verimliliği sayesinde servo sistemin mümkün olan tüm gücü şafta yansıyacaktır.

LSIS redüktörler hassasiyeti arttırmak için yüzey sertleştirme yerine Nano Isı İşleme özelliği uygulanarak üretilmiştir.

Ayrıca XGT- redüktörleri yalnız XGT servo sistemleri için değil, diğer markalara da uyumludur ve uygulamalarda esnek çözümler sunabilmek için tasarlanmıştır.

LSIS Redüktör Özellikleri

<< Tüm Haberler & Duyurular
ÜRÜN SEÇİMİ